wtorek, 5 maja 2015

xxxHOLiC [j-drama]Kolejna magiczna, dobrze zrobiona drama japońska, którą oglądało się z ogromną przyjemnością. 


Główny bohater serii to Watanuki Kimihiro, uczeń liceum jest nieustannie prześladowany przez nadprzyrodzone stwory (youkai) i duchy, które są przez niego przyciągane. Tylko on widzi dziwne zjawy, co jest dla niego wielkim utrapieniem. Pewnego dnia podczas ucieczki przed potworami w niewyjaśniony sposób pojawia się przed nim stary dom. Od tej chwili jego życie diametralnie się zmienia. W domu znajduje się jedyny swego rodzaju sklep oraz jego właścicielka – Yuuko Ichihara – która jest w stanie spełnić każde życzenie, o ile zapłaci się jego równowartość… [drama]

Całość była utrzymana w tajemniczym klimacie i tutaj chyba powinnam najpierw obejrzeć anime, które jest niejaką klasyką gatunku. Oczywiście zaczęłam od dramy i pewnie w niedługim czasie zabiorę się za animowaną wersję. 

Historia utrzymana na wysokim poziomie, nieprzewidywalna, poruszająca, naszprycowana magią. Coś naprawdę dobrego. Piękne kostiumy, scenografia. Aż czuje się siłę kreatywności oglądając produkcję, ponieważ w problemy zwykłych ludzi zostały wplątane sceny nadprzyrodzone, które dodają smaczku całemu serialowi. 

Można by było uznać, że odcinki są przerysowane i trochę nie pasujące do konwencji zwykłego serialu, dla mnie jednak miało to swój unikalny klimat. Aktorzy zrobili kawał dobrej roboty, przyjemnie się ich oglądało i ich rozterki. Ten serial jest bardzo ładny. 

Opening i ending godny polecenia. Ale powtórzę się, warto obejrzeć również anime. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz