wtorek, 17 marca 2015

Cat street [j-drama]Krótka, przyjemna drama na podstawie hitowej mangi - jak pisze mi wikipedia. Miły wydźwięk, nie za dużo dramatu i łzawych historyjek, całość do siebie pasuje i jest dobrze wyważona. 


Keito była kiedyś dobrze zapowiadającą się dziecięcą aktorką. Pewien wypadek sprawił, że dziewczyna na 10 lat zamknęła się w sobie. Po tych 10 latach poszła do nowej szkoły. Bardzo dziwnej szkoły, w której nie ma typowych zajęć, nie ma dzwonków na lekcje. Każdy robi to, co chce. Właśnie do tej szkoły uczęszcza młodzież z przeróżnymi problemami. To tutaj dziewczyna powoli zaczyna normalnie żyć. [drama]

Mimo że drama  ma jedynie sześć odcinków, do tego krótkich, nie ma się wrażenia, że całość jest chaotyczna, że coś pominięto. Drama w prosty sposób pokazuje problemy nastolatków, gdzie główną siłą napędową dla zmian jest przyjaźń. Bo w grupie zawsze raźniej, prawda? Serial jest bardzo pozytywny, ukazuje jak walczyć ze zwykłymi problemami młodych ludzi, nie przedstawiając nam poszczególnych historii w bardzo dramatyczny sposób. Dzięki temu, każdy epizod kończy się z uśmiechem na twarzy, a postaci świetnie kreują przedstawiony świat. 

Nie mamy zbytniego dramatyzowania, ale też nie ma ciągłego głupiego humoru. A sam serial porusza ważny temat - który jest obecny nie tylko w Japonii, ale może z powodzeniem zostać podany jako przykład w każdym innym kraju - mianowicie, znęcanie się nad młodzieżą. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz