czwartek, 20 listopada 2014

Miss Granny [k-movie]
Chyba nie spodziewałam się, że produkcja ta tak mnie oczaruje. Jedna z lepszych słodko-gorzkich komedii, gdzie praktycznie nie mamy wątku romantycznego, a fil nadal jest wart obejrzenia.


Oh Mal Soon jest po siedemdziesiątce, a werwy jej nie brak. Wręcz terroryzuje swoją rodzinę, doradza, wtrąca się... wszystko jednak z miłości, czego reszta domowników nie docenia. Kobieta pracuje w kawiarni. Zdarza jej się powspominać i pomarzyć. Pewnego razu, gdy przypadkiem podsłuchuje, że rodzina chce ją wysłać do domu spokojnej starości kobieta wychodzi z domu i trafia do salonu fotograficznego. Wychodzi stamtąd odmłodzona. Kobieta dostaje kolejną szansę od losu. Może wreszcie spełnić swoje marzenia, żyć tak jak chce i bez rodziny, którą ciągle się opiekuje. Oh Doo Ri, postanawia zostać piosenkarką. 

Film okazał się komercjalnym hitem i teraz remake tworzą w Chinach. Oprócz świetnej obsady i fanów Jin Younga z B1A4, mamy fenomenalną główną aktorkę - Shim Eun Kyung. Młodziutka aktorka genialnie przedstawiła postać Oh Mal Soon, tak że rzeczywiście oglądało się młodszą wersję Na Moon Hee. Dziewczyna nie przystosowała się od razu do "aktualnych czasów", tylko grała dwudziestolatkę która zachowuje się jak siedemdziesięciolatka. To na pewno było jednym z kluczowych aspektów sukcesu tego filmu. Do tego bardzo dobrze zaaranżowana muzyka trotowa, której bez wstydu mogłabym słuchać. 

Cały film, mimo że może wydawać się prosty, idący przewidywalnym schematem, nadal łapie za serce. Koreańczycy są mistrzami w robieniu komedii, przy których się płacze ze wzruszenia. Nie jest to też zwykłe romansidło, którego tutaj nie ma jako takiego - wątek "miłosny" z Lee Jin Wookiem został ograniczony do minimum - a całość skupia się na relacjach rodzinnych. Czyli mamy bardzo dobre kino dla całej rodziny, dla każdego członka - czy to stary czy młody. 

Jest to jeden z nielicznych filmów z gatunku familijnych, który aż tak przypadł mi do gustu. Nawet mój facet skusił się na niego, później wysoko oceniając. Powtórzę jeszcze raz - genialna aktorka postaci głównej!. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz