czwartek, 30 października 2014

Lethal Move [KBS Drama Special 2011]Jeden z mniej ciekawych filmów, jeśli chodzi o bloki specjalne KBS. Mdła historyjka, która przewidywalna była do bólu. 


Jong Man jest detektywem z wydziału zabójstw, który zostaje zawieszony ponieważ zaatakował licealistów, którzy palili papierosy. W efekcie sam zostaje przez nich pobity. Jego sytuacja jest dość kiepska, ponieważ jego rodzina jest na Filipinach, a jego zadaniem jest wysyłanie im pieniędzy. Detektyw szuka mieszkania i znajduje takowe. Wprowadza  się do byłego zapaśnika Byung Deoka, który również jest tatuśkiem wysyłającym pieniądze swojej rodzinie zagranicę. Jong Man prosi swojego nowego kumpla, by ten poduczył go kilku ciosów, by nie pozostawać tak bezbronnym. W tym samym czasie dochodzi do wznowienia starej sprawy o mordercy, który za ofiary upatruje sobie ekspedientki. Początkowo Jong Man podejrzewa swojego współlokatora, który jak wskazują wszystkie dowody jest zamieszany w całą sprawę. 

Produkcja średnich lotów. Historia niby trzymająca w napięciu, jednak bardziej wprawiony widz od razu będzie wiedział o co chodzi. Film nie zaskakuje. Nie porywa aktorstwem. Czego jednak można się spodziewać po takim bloku Speszjali? No ja się spodziewałam czegoś może niskobudżetowego, jednak ciekawego. To półtora godziny mnie zmęczyło. 

Cały jednak film mimo swoich niedociągnięć pokazuje ważny aspekt społeczeństwa. Policjanci nie zarabiają aż tyle, żeby móc utrzymać swoją rodzinę. Jak i to, że dość popularnym zjawiskiem jest wysyłanie rodziny zagranicę, aby wysyłać pieniądze tam, gdzie życie jest stosunkowo tanie. Przypomina mi to trochę Polskę. Wyjeżdżasz do Anglii, zarabiasz konkretną kasę, a potem przyjeżdżasz z tym do PL i żyjesz jak Pan. W dwa tygodnie/tydzień wyrabiasz miesięczną pensję polską. Te cudowne realia...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz