wtorek, 27 maja 2014

Land of Rain [k-movie]
Film godzinny z serii Drama Special KBS2. Czasami trafia  się istna perełka, z nowymi aktorami, którzy nagle cię olśnią, a cała historia zafascynuje. Land of Nara perełką nie był. Był raczej taki nijaki, bo ani mi się specjalnie podobał, jednak jakiś tragiczny również nie był. 


Moon Na Ra to nauczycielka, która powraca do pracy po 2-latach przerwy spędzonych na opłakiwaniu zmarłego męża. Nieszczęśliwe wydarzenie miało miejsce w deszczowy dzień, gdy Na Ra próbowała powstrzymać swoich uczniów przed wzięciem udziału w akcji gangu motocyklowego. Wracając do szkoły spotyka Son Woo Ki, ucznia 12. klasy, który stracił ojca tego samego dnia, w którym zmarł mąż kobiety. Pomiędzy tą dójką tworzy się specjalna więź, którą potrafią zrozumieć tylko osoby z podobnymi przeżyciami jak oni. <źródło>


W rolach głównych Jung Eun Chae i Yoo Min Kyu. Przy czym Min Kyu zagrał o kilka stopni wyżej swoją postać niż laska. No nie wiem, bardziej oddawał emocje, podczas gdy Eun Chae nie wiedziała to właściwie zrobić z twarzą. 

Cały koncept fabularny był całkiem dobry. Motyw deszczu, tragedii. Szkoda, że tylko nie wykorzystano go do tego stopnia, by wzruszyć maksymalnie widza. Tak jakoś nudnawo przewijała się cała akcja, a film nie zgrał się w czasie przeznaczonym na emisję i jak dla mnie to może bym i przebolała, gdyby był dłuższy. Liczyłabym przy tym, że może jeszcze coś mnie zaskoczy. 

Produkcji nie polecam. Chyba, że ktoś lubi takie niedociągnięcia i brak elementu, który nada sens filmowi. Dobrze, że to tylko godzina seansu. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz