wtorek, 27 maja 2014

Jin Jin [k-movie]Kolejna produkcja KBS2 z 2013 roku, z serii Drama Special. Film zakończył tą serię i to zakończył w bardzo dobrym stylu. Produkcja okazała się być naprawdę dobrą. 


Detektyw prowadzi dochodzenie w sprawie morderstwa Yoo Jin. Zaczyna od sprawdzenia trójki przyjaciół ofiary z liceum, z którymi Yoo Jin planowała się spotkać na dzień przed śmiercią. Kobieta uważała się za najlepszą przyjaciółkę Ha Jin. Sympatia sięgała tak daleko, że Yoo Jin naśladowała wszystko to, co robiła jej przyjaciółka. Tae Suk, przystojny i pilny uczeń, był zainteresowany Yoo Jin, ale nie był także obojętny Ha Jin. Yoo Jin interesowała także duszę towarzystwa, Kyung Chula. Kto okaże się mordercą i jaki miał motyw?


Główna obsada to Yoon Jin Seo, Shin So Yul, Kim Da Hyun, Lee Si Un i Kim Min Sang. Czyli dość dojrzali aktorzy, każdy z rolą większą bądź mniejszą. O tyle dobrze dobrano obsadę, że nie odstawała od siebie zbytnio talentem aktorskim i mogę ocenić, że wszyscy byli z jednej ligi. Nie sposób nie wspomnieć jednak, że role damskie były najlepiej przedstawione, jak i najbardziej wzruszały. Serio, nie spodziewałam się, że zacznę chlipać na ostatniej scenie. Yoon Ji Seo pokazała genialny dramatyzm. 

Fabuła została świetnie przeprowadzona. Kolejne wątki sklejały się w całość. Nie mamy poczucia niespójności, czy braki logiki w zachowaniu bohaterów i ich zeznaniach. Miałam wrażenie, że oglądam jeden z odcinków amerykańskich seriali o zabójstwach, tyle że bez całego efektownego sprzętu i dynamicznego rozwoju akcji. Tutaj działo się powoli - co nie jest oczywiście minusem - powoli odkrywano motywy każdego z przyjaciół, skupiając się na uczuciach i emocjach. Świetnie! 


Trudno również przeprowadzić akcję tak, by zmieścić się w tej ponad godzinie. Tutaj wszystko ładnie przechodziło po sobie, więc nie mogę nawet powiedzieć o jakiejś słabszej lub niepotrzebnej scenie. Produkcja podobała mi się i na  pewno ją polecam. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz