czwartek, 6 lutego 2014

GAIN - Truth or Dare [3rd mini-album]Rozpoczynając promocję Gain wydała singiel Fxxk You, który znalazł się teraz na jej trzecim krążku. Jak można było się spodziewać, było kontrowersyjnie, seksownie i z ratingiem zdecydowanie +19. W samym tworzeniu mini-albumu, jak i featuringach, brali udział znani i lubiani. Produkcją zajął się Jo Young Chul, a przy Q&A i Black and White, swoje kilka groszy dorzucili Lee Hyori i Park Ji Young. 

Fxxk You zdecydowanie nie jest klipem, który poleciłabym młodzieży. Pełen przemocy i ukrytego przekazu. Trochę krwi, seksu i toksycznej miłości. Doskonałe połączenie głosu Gain i Bumkey, świetnie do siebie pasują. Jedyne przez co więdną mi uszy, to to fuck you. Sam utwór ma jednak bardzo przyjemne tempo i prostą ścieżkę, kiedy słyszymy akustyka. No i Gain jako jedna z nielicznych artystek, może pozwolić sobie na tak kobiecy i seksowny image. Pasuje je to zdecydowanie. I na pewno jej zmysłowość nie jest udawana, ani nie wygląda kiczowato.

Tytułowy utwór Truth or Dare, powstał przy pomocy wokali takich jak i członkiń Brown Eyed Girl. Świetne momenty saksofonu. Cały utwór aż kipie zmysłowością. Kusi i wabi, a chórki wypadają naprawdę dobrze. Z tego co widziałam, doczekamy się MV również do tego. Czekam...
Q&A jest przyjemną balladą, w której słyszymy Jo Kwona. Mimo że pewnie nie zaliczę jej do swoich ulubionych, dobrze jej się słucha. Chociaż tutaj głos Kwona przeważa nad Gain, jest czystszy i spokojniejszy. W Black&White wyczuwa się obecność Lee Hyori to pewne. Utwó przypomina ulepszoną wersję tanga. Zawiera momenty niepokoju i mroczności, a to wręcz uwielbiam. Ostatnie Disclosure jest ciekawe. I nie potrafię powiedzieć, czy mi się podoba czy nie. 

Nie ma co się oszukiwać. Gain nie jest jakąś wybitną wokalistką, nadrabia jednak osobowością, kontaktami i oprawą wizualną, którą serwuje. Zawsze kojarzyła mi się z femme fatale, która kusi i ma do tego podstawy. Mini-album jest dobry, ukazuje tą mroczniejszą kobiecą stronę. Stronę która ma uwieść i która cieszy się cholernie z tego, że jest pożądana. Ja to kupuję. Nie wiem jak Wy. 


Aktualizacja. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz