wtorek, 31 grudnia 2013

Hatsuyume - noworoczna przepowiednia.Dziś dowiecie się ode mnie, jak wywróżyć sobie pomyślność w nowym roku. 2013 kończy nam się już za kilka godzin, wobec tego zawczasu życzę Wszystkim czytelnikom szczęśliwego 2014, jak i wytrwałości w postanowieniach. Dla siebie, aby było Was u mnie jak najwięcej :)

Powracając jednak do samego obyczaju hatsuyume (初夢). Jest to nic innego jak tzw. "pierwszy sen", który jednak przypada z nocy 1 stycznia na 2. Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć dlaczego tak się dzieje. Noc 31 uważa się ogólnie za noc bezsenną, kiedy nic nas nie dręczy, jak i nic miłego nam się nie śni, bo zazwyczaj balujemy do białego rana. 

Konkretna kombinacja symboli w śnie, może nam wywróżyć pomyślność. Są to góra Fuji, jastrząb a nawet bakłażan. Wierzenie w szczęście tych znaków, pochodzi już z epoki Edo. Jednak z teorii mówi, że góra Fuji jest najwyższą w Japonii, jastrząb jest niebywale inteligentny, a bakłażan zawdzięcza pomyślność swojej nazwie, która jest podobna do czasownika "osiągnąć coś" --> nasubi (bakłażan) - nasu (osiągnąć coś). Brak komentarzy:

Prześlij komentarz